טיסות    טיפ טיסה    משרדי נסיעות    צור קשר    רישום חינמי

טיסות לחו"ל, משרדי נסיעות, טיולים, נופשים, חופשות.


Notice: Undefined index: HTTPS in /home/fly22/domains/fly2.co.il/public_html/func_file.php on line 93
טיסות לחול מוסקבה

מוסקבה- טיסות למוסקבהמוסקבה הפכה להיות אחד מהערים העשירות והיקרות ביותר שבין מדינות אירופה. אינספור אטרקציות עתיקות יומין, מבני תרבות, מוזיאונים, ארמונות, ופארקים בעלי מראה עשיר ומרהיב יחד עם שילוב תרבות בילוי מערבית, פאבים ומועדונים מן המעלה הראשונה, בתי קפה, תיאטראות ועוד הופכות כל טיול למוסקבה למושלם וללא דופי.

הכיכר האדומה

לעשות טיול לרוסיה, לבקר במוסקבה ולא להגיע לכיכר האדומה זה כמו לקחת שתי פרוסות לחם ולקרוא לזה סנדוויץ', הכיכר האדומה היא אחת הכיכרות המפורסמות (אם לא הכי מפורסמת) בעולם שהוכרזה כ"אתר מורשת עולמית". בניגוד למה שרוב האנשים חושבים, לשם הכיכר האדומה אין קשר בין הצבע האדום המיוחס לקומוניזם וגם לא לאבנים האדומות אותן ניתן למצוא ברוב המבנים הסובבים את הכיכר. במקור השם שניתן לכיכר היה "הכיכר היפה" אולם המילה "היפה" הייתה מפורשת ברוסיה של פעם גם כ"אדומה" ועם השנים זנחו את התיאור המקורי והתייחסו לכיכר כ"אדומה".

סביב הכיכר תמצאו מבנים מפוארים ואטרקציות שלא כדאי לפספס במהלך הטיול. הקרמלין המפורסם של מוסקבה, הגום- מרכז קניות ענק עם היסטוריה, המוזיאון של רוסיה, כנסיית ואסילי ועוד. טיול לרוסיה ומוסקבה לא יהיה שלם בלי ביקור בכיכר האדומה והאטרקציות הסובבות אותה, אם לקחתם טיול מאורגן לרוסיה, שימו לב שהוא כולל את כל אלו, אם החלטתם על טיול עצמאי לרוסיה , אל תנסו להתחכם ולבנות מסלול טיול משלכם שלא כולל את הכיכר ונספחיה.

לתחילת הדף

הקרמלין

המשמעות של קרמלין ברוסית הוא מבנה מבוצר, לעומת ההנחה השגויה השגורה אצל הרבה אנשים, ברוסיה יש יותר מקרמלין אחד, אולם לרוב שמדברים על "קרמלין" מדברים על המפורסם ביותר שיש ברוסיה והוא הקרמלין של מוסקבה, שם יושב הממשל הרוסי. הקרמלין המשקיף על הכיכר האדומה נבנה במקור במאה ה11 כאשר רק במאה ה14 הוא זכה לכינוי שלו. בתוך הקרמלין תמצאו עושר, יופי היסטוריה ואמונות. מרכז הקרמלין שגודלו 275 אלף מ"ר היא רחבת הקתדראלות, המוקפת שישה מבנים ראשיים, שלוש קתדראלות מפוארות בנות יותר מ500 שנה. הקתדראלות המפוארות מקושטות בכיפות זהב מבחוץ ובעושר ויופי מבפנים.

נראה שהכל הולך בשלשות במתחם הקרמלין הבנוי בצורת משולש ובתוכו שלוש קתדראלות ושלושה ארמונות המפואר ביניהם הוא "ארמון הקרמלין הגדול" שנבנה לפני 200 שנה ומשמש לטקסים ואירועים "ארמון הסנאט" משמש כמשכן הנשיא, וארמון הסובייטי העליון בו יושבת כל האדמיניסטרציה הנשיאותית. טיול לקרמלין לא נגמר באלו, במתחם עצמו עוד מספר כנסיות קטנות, "פעמון הצאר" המפורסם שמעולם לא הגשים ייעודו לצלצל, "מגדל הפעמונים" בעל 21 הפעמונים ששימש כצופר אזהרה בעיתות מלחמה, בית הקברות המפורסם בו קבורים עשרות בני מלוכת רוסיה ומצביאים רוסים.

גן אלכסנדר

אם כבר עושים טיול לקרמלין, חובה לבקר בגן אלכסנדר הצמוד לצד המערבי של חומת הקרמלין. הגן הוא בעצם פארק המחולק ל3 גנים ונקרא על שם אלכסנדר הראשון. צאר רוסיה ששלט בתחילת המאה ה19 אז נבנה הפארק. מעבר להנצחת הצאר, מנציח הפארק את ניצחון רוסיה על נפוליאון, משמש כאנדרטה לחייל האלמוני ברוסיה, ומשמש כמונומנט זיכרון לשושלת רומנוב המפוארת.

כנסיית ואסילי הקדוש

בצידה המזרחי של הכיכר האדומה תמצאו את כנסיית ואסילי הקדוש, שנבנתה באמצע המאה ה-16 ונקראת על שם הקדוש ואסילי שקבור בתוכה. הכנסייה המרהיבה ביופייה נחשבת לאחד מסמלי רוסיה הלא מוצהרים ומושכת אליה מאות אלפי תיירים בשנה. הכנסייה בנויה מ9 כיפות המחוברות לבסיס אחד משותף, מבנה זה בשילוב הצבעוניות של הכנסייה מקנה לה מראה מהאגדות (תרתי משמע). בניית הכנסייה הוזמנה על ידי איוון האיום שמספרים כי ניקר את עיני האדריכלים כדי שלא יוכלו לשחזר את היופי המרהיב שלה בבניית מבנים נוספים.

לתחילת הדף

המוזיאון ההיסטורי של רוסיה

כמו כל מבנה אחר ברוסיה, גם המוזיאון ההיסטורי הממשלתי נראה כאילו לקוח מספר האגדות, המבנה נראה כארמון אדמדם מרהיב. המוזיאון מכיל מיליוני פריטים החל מתקופת האבן ועד המאה ה18. למרות גודלו המרהיב של המוזיאון, את חלק מפריטי התצוגה הציבו במבנים קרובים כמו כנסיית ואסילי, בניין העירייה ועוד. בחלקו הפנימי של המוזיאון 43 אולמות המעוטרים בציורים שצוירו על ידי טובי הציירים הרוסים לאורך השנים. בין אוצרות המוזיאון תמצאו אוסף מטבעות מרהיב הכולל כמעט 2 מיליון מטבעות, פריטים היסטוריים של העם הרוסי,עמים עתיקים נוספים כמו הסיקים ועוד....

קניון גום (GUM, מרכז מסחרי)

בצפון מזרח הכיכר האדומה ניתן למצוא את מרכז גום היפיפה, המונה מעל 200 חנויות שונות, מסעדות ועוד. כמו בכל אטרקציה, גם במרכז גום טמונה הסטוריה של מאות בשנים. עוד מהמאה ה-16 אזור הגום היה ידוע כמרכז מסחר בין מאות סוחרים שונים, המבנה הארוך (מעל 240 מטר) שקיים כיום נבנה בסוף המאה ה-19 ומשלב בתוכו גג זכוכית, קורות פלדה ואבן כמובן. בלילות הGUM מואר במאות נורות המקנות למרכז מראה מרהיב ומאדירות את המבנה הגדול.

המוזוליאום (אנדרטה) של לנין.

עוד מבנה ראוי לציון הוא האנדרטה לזכר לנין שהוקמה בשנת 1923 ומאז עברה מספר שינויי ושיפוצים לאורך השנים. המוזוליאום נבנה בסמוך לחומת הקרמלין כאשר בצידה השני נמצא בית הקברות של הקרמלין. הכניסה למוזוליאום היא חינם ואפשרית כל יום (מלבד ימי שישי ושני) בין השעות 10:00 בבוקר ועד 13:00 בצהריים. אם יצאתם לטיול עצמאי קחו בחשבון שרצוי להגיע מוקדם מכיוון שישנו תור ארך בכניסה למקום, אם אתם חלק מקבוצה בטיול מאורגן, סביר להניח שמי שבנה את הטיול מודע לעניין.


לתחילת הדף


Fly2.co.il © | טיסות לחו"ל, משרדי נסיעות, כרטיסי טיסה, נופשים, חופשות לחו"ל.