טיסות    טיפ טיסה    משרדי נסיעות    צור קשר    רישום חינמי

טיסות לחו"ל, משרדי נסיעות, טיולים, נופשים, חופשות.

חברות תיירות, משרדי נסיעות- איך זה עובד

חברות תיירות ומשרדי נסיעות, איך זה עובד?

תחום התיירות לא כל כך מובן לנו האזרחים הפשוטים, יש כל כך הרבה חברות שמגדירים עצמם כמשרד נסיעות או חברת תיירות אולם כל אחת מהן מתעסקת בנישה או תחום שונה מהשאר. יש להבדיל בין סוגים שונים של משרדי נסיעות, חברות התעופה, חברות תיירות, ספקי טיסות, מדריכי טיולים, תיירות פנים ותיירות חוץ.

כמו בכל תחום הקיים בעולם, גם בעולם התיירות תוכלו למצוא גדלים שונים של חברות תיירות ומשרדי נסיעות. גודל הסוכנות אינו משקף את איכות המוצר או הצעות המחיר שתקבלו, כמו שקיימים משרדים קטנים שמתמחים ביעדים מסוימים שיוכלו להציע לכם חבילות טובות יותר מאשר חברת תיירות גדולה, ישנן חברות תיירות גדולות שיוכלו להציע לכם טיסות לחו"ל במחיר יותר טוב ממתחריהם הקטנים יותר, לכן חשוב להבין שלא כל חברת תיירות שמציעה לכם דיל טוב לחו"ל, תוכל להציע לכם מחר דיל טוב ליעד אחר שתרצו לטייל בו.

הקשר בין משרדי נסיעות, חברות תיירות והלקוחות

בגדול שוק התיירות עובד עם מספר מצומצם של מערכות מידע, מערכות אלו מרכזות את רוב הפעילות של חברות תיירות בארץ ובעולם. על ידי התחברות למערכות מידע אלו, חברת תיירות יכולה לבנות חבילות נופש, לחפש טיסות לחו"ל, להוציא טיולים מאורגנים ולבנות מסלולי טיול עצמאי למטיילים, למצוא דילים לחו"ל הכוללים רכבים להשכרה, בתי מלון במחיר מוזל ועוד.

את המידע הנמצא במערכות אלו מעדכנים ספקי התיירות הגדולים בארץ ובעולם, חברות התעופה השונות, מדריכי טיולים, חברות תיירות נופסות בתחום כמו בתי מלון, השכרת רכב ועוד. כאשר פונה לקוח לסוכנות ומבקש לרכוש טיסה, או דיל לחו"ל כזה או אחר, פונה הסוכן למערכות המידע שברשותו ובודק על פי הנתונים מהי החבילה המתאימה ביותר על פי בקשת הלקוח.

חשוב לציין כי למרות קיומם של מערכות המידע הראשיות כמעט כל ספקי התיירות וחברות התעופה עובדים גם באופן ישיר מול משרדי נסיעות שונים וכך נוצר מצב של תחרות בשוק התיירות. בזכות קשרים אלו בין המשרדים, ספקי התיירות וחברות התעופה תוכלו למצוא סוכנות זולה יותר ליעדים מסוימים ולסוגים שונים של חופשות בחו"ל וגם בארץ.

לתחילת הדף

נישות וסוגים של משרדי נסיעות

רוב חברות התיירות ומשרדי הנסיעות מתמחים בנישות מסוימות על מנת להפיק את המירב מהפעילות העסקית של החברה, התמקדות ביעדים לחו"ל או סוגי טיסות ונופש מסוימים עוזרת לסוכנות להגיע לפעילות עסקית אופטימאלית, לכן לא תמצאו הרבה חברות תיירות ומשרדי נסיעות שעוסקים בכל היעדים בחו"ל או הנישות והשירותים השונים (טיולים מאורגנים, או עצמאיים, טיסות בלבד, חופשות משפחתיות או חבילות נופש).

טיולים מאורגנים

דווקא בתחום של טיולים מאורגנים משרדי נסיעות וסוכנים לרוב עובדים ישירות מול מדריכי טיולים, ספקי תיירות וחברות תעופה מקומיות ביעדים, הרבה ממשרדי הנסיעות בקשר קבוע עם מדריכי טיולים השוהים בחו"ל ויחד עימם מרכיבים טיול מאורגן, חלק מחברות התיירות המוציאות טיולים מאורגנים מעסיקות מדריכי טיולים משלהם, דוברי עברית (או שפה אחרת במידה ומדובר בטיול שורשים כלשהו, או טיולים ליוצאי עדות שונות) אשר יוצאים לטיול יחד עם הקבוצה המאורגנת.

יתרון משמעותי בטיולים מאורגנים הוא שלרוב המחיר משתלם וזול ביחס לתמורה, הדאגה לפרטים הקטנים כמו איפה לאכול, היכן לישון ואיזה מסלול טיול לעשות מטופלים על ידי סוכנות הנסיעות ומדריכי הטיול. חסרון אחד הוא שלעיתים חלק ממסלול הטיול, או האטרקציות בהם תבקרו לא יהיו לטעמכם, אולם בהנחה שאתם לא מזוכיסטים ובחרתם טיול מאורגן שמתאים לכם מבחינת התנאים והמסלול, רוב הסיכויים שפרט כזה או אחר שלא יתאים לכם יהיה חלק זניח מהטיול המאורגן הכולל.

לתחילת הדף

טיול עצמאי מה זה טיול לנוסע העצמאי

אחד המונחים היותר בעיתיים בעולם התיירות הוא ".טיול עצמאי", הפער בהבנת המושג טיול לנוסע העצמאי בין משרדי הנסיעות ובין רוב המטיילים אולי לא נשמע גדול למטיילים אך בהחלט משמעותי לחברות התיירות. רוב המטיילים מפרשים (ואולי בצדק) את המונח "נוסע עצמאי" כפי שהוא נשמע, תייר שטס לחו"ל ומטייל באופן עצמאי ביעדים השונים, זאת אומרת שמבחינת המטייל, סוכן הנסיעות צריך לדאוג רק לטיסה ואת השאר ישיג הנוסע לבדו.

סוכני נסיעות מתייחסים באופן שונה למושג מטייל עצמאי, מבחינת הסוכנות טיול עצמאי דומה יותר לטיול מאורגן רק שההבדל הוא שהטיול העצמאי תפור לצרכי הלקוח, זאת אומרת שעל פי הציפיות והרצונות של המטייל מתאים הסוכן את הטיול הבדל נוסף שמובן מאליו הוא שבטיול עצמאי הנוסע הוא לא חלק מקבוצה אלא חופשי לתור באוות נפשו. לסיכום ניתן לומר שאם בטיול מאורגן המטייל מתאים את עצמו לטיול, בטיול עצמאי הטיול מותאם למטייל. בטיול עצמאי, כמו בטיול מאורגן, משרד הנסיעות מתמחה בד"כ ביעדים ספציפיים, יבשות מסוימות ומדינות שהוא מכיר ויכול לספק שירותים שונים במחיר טוב יותר משאר המשרדים.

חבילות נופש, חופשות משפחתיות

מבחינת סוכני נסיעות, חבילות נופש או חופשות משפחתיות הם המוצרים הכי נוחים למכירה ללקוח והכי משתלמים. בעצם בחבילות נופש מתאים הסוכן את הטיסה, מלון, הרבה פעמים גם השכרת רכב למשך הטיול, ובדרך כלל מספר אטרקציות הכלולות בחבילה (טיול קצר לפה או לשם, מסע טרקטורונים ושאר האטרקציות הרגילות).

בדרך כלל האטרקציות המגיעות עם חבילת נופש או חופשה משפחתית נמכרות דרך המלון אליו מגיעים, או ספק התיירות המקומי דרכו רכשה הסוכנות את החבילה. גם כאן מתבטא המחיר בקשרים של הסוכנות עם היעד בו נופשים, משרד נסיעות שיהיה מקושר יותר ביעד אליו תרצו לצאת לחופשה יוכל להשיג דילים זולים יותר, אטרקציות מגוונות ובמחירים יותר טובים. לעיתים רחוקות משיכה בעוד חוט קטן תוכל להשיג פינוק נוסף למשפחה או שדרוג קל של החבילה (תלוי היכן נופשים ומהם תנאי הנופש מלכתחילה).

לתחילת הדף

סוגי טיסות

טיסות זה עניין שנראה לנו טריוויאלי, יש טיסות ישירות, טיסות צ'רטרת טיסות קונקשיין וטיסות רגילות (סדירות)ת אולם כדי להין באמת את עניין הטיסות יש להבין תחילה איך חברות התעופה עובדות וחושבות. הבעיה הכי גדולה של חברות תעופה היא השגת אופטימאליות ומיקסום רווחים מטיסות, ההבדל בין טיסה רווחית לבין טיסה עליה מפסידים כסף לרוב דק מאוד, בעוד שלנוסעים נראה ש110 איש במטוס הם רווח יפה ייתכן ורק עשרה מתוך כל הנוסעים מהווים את הרווח של חברת התעופה. כך שלעיתים אנו התיירים לא באמת מבינים מה הבעיה של החברה לשנות לנו יעד או תאריך מבלי לחייב אותנו בכסף, או למה צריך לשלם עוד 15 דולר כי המזוודות כבדות יותר ב2 קילו.

טיסות רגילות

טיסות רגילות הן בעצם טיסות קבועות של חברות התעופה ליעדים מסוימים, נסיעות שיוצאות על בסיס קבוע לנמל תעופה קבוע ולוח זמנים שאינו משתנה מרגע לרגע. טיסה כזו היא חלק מהתחייבות של חברות התעופה לטוס ליעדים בחו"ל בתדירות קבועה ולספק שירות אמין ללקוח. אם להשוות את הטיסות הרגילות למשהו מוכר יותר ניתן לומר כי טיסה רגילה זה כמו קווי אוטובוסים שיוצאים בשעות ידועות וקבועות מראש ומסלול נסיעה שאינו משתנה. היתרון המשמעותי של נסיעות אלו הוא שלמעט גורמים שאין עליהם שליטה (כמו מזג האוויר) הטיסות לרוב יוצאות בזמן ואין איתם בעיה של לו"ז. בדרך כלל בטיסות רגילות גם תנאי הנוחות בטיסה טובים יותר, אם מדובר בפחות צפיפות, אוכל ושירות טובים יותר.

כרטיסים רגילים יותר יקרים בעיקר בגלל הסיכון אותו לוקחת חברת תיירות שבהפעלת קו קבוע לחו"ל, קו עליו ייתכן ותפסיד כסף כאשר המטוס יהיה מלא בחלקו.

צ'רטר (טיסות שכר)

טיסות צ'רטר (או "שכר" בעברית) הן טיסות לא קבועות שבדרך כלל זולות יותר מטיסות רגילות ומהוות חלק נכבד מחבילות שונות של דילים זולים לחו"ל. כמות טיסות השכר עולות בדרך כלל בתקופות בהם יש עליה בביקוש הטיסות לחו"ל כמו חופשת הקיץ, בתקופות חגים וכדומה. כרטיס לטיסת צ'רטר יהיה בד"כ זול יותר אולם רוב הפעמים המטוס יהיה יותר צפוף, האוכל לעיתים פחות טוב ומה שאולי הכי חשוב שעות ההמראה והנחיתה יכולים להשתנות מעכשיו לעוד רגע. אם השוונו את הטיסות הרגילות לקווי אוטובוס, ניתן להשוות טיסות שכר למוניות שירות שאין להם שעות קבועות והנסיעה בהן בדרך כלל זולה יותר מהרגיל. טיסות שכר גם לרוב לא מגיעות לנמל התעופה המרכזי של אותה עיר אלא לנמל תעופה קטן או ישן יותר מהמרכזי.

תיירות פנים- חברות תיירות פנים

תיירות פנים פשוטו כמשמעותו, תיירות העוסקת בפנים הארץ, תחום תיירות הפנים די פשוט להבנה, מדובר על חברות תיירות העוסקת בטיולים בתוך הארץ, חבילות נופש במלונות, בתי הארחה, צימרים למיניהם מסלולי טיול ואטרקציות שונות בארץ. יעדי התיירות המרכזיים בארץ הם כמובן אילת, ירושלים וצפון הארץ (הגליל, הגולן- בחורף החרמון כמובן).

חברות תיירות פנים מעידות כי היעד המועדף על הישראלים לחופשה בארץ היא אילת, בעוד שהיעד מספר אחד בארץ לתיירים הבאים מחו"ל היא ירושלים הקדושה לשלושת הדתות. אחרי ירושלים יעד התיירות המועדף על תיירים מחו"ל הם תל אביב ולאחר מכן אילת ואזורים נוספים.

לתחילת הדף
Fly2.co.il © | טיסות לחו"ל, משרדי נסיעות, כרטיסי טיסה, נופשים, חופשות לחו"ל.